• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://twitter.com/salihbabanet
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Administrator: Salih BABA Moderatör: Ekaterina Savkina Site Koordinatörü : Martina Site Koordinatörü: Alessia Site Koordinatörü : Charles Site Denetleyicisi : William Site Denetleyicisi: ChristopherKENDİNİ ÇOK BEĞENME KUL KATINDA , NE KENDİNİ BEĞENMİŞLER VAR TOPRAK ALTINDA...
Nevşehir Nöbetçi Eczane
TELİF HAKKI !
Bayrak: Turkey Google

 

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. TEŞEKKÜR EDERİZ SALİH BABA Copyright @ 2006 - 2021 https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Üyelik Girişi
Takvim
Hava Durumu
Microsoft'tan İtiraf Gibi Açıklama: Windows 10 2004 Güncellemesi Problemlerle Dolu
Microsoft'tan İtiraf Gibi Açıklama: Windows 10 2004 Güncellemesi Problemlerle DoluMicrosoft, dün yayınladığı Windows 10 2004'ün güncelleme notlarını paylaştı. Şirket tarafından yapılan açıklamalar, son güncellemenin problemlerle dolu olduğunun itirafı niteliğinde. Windows 10, son güncellemeden sonra neredeyse kullanılamaz hale geliyor.

Windows 10'a pek çok yenilik getiren bu güncelleme, daha kullanıcıların büyük bir bölümü tarafından yüklenmemişken Microsoft'tan can sıkan bazı açıklamalar geldi.

Microsoft, özellikle son bir yılda Windows 10 güncellemeleri konusunda bir türlü işleri rayına oturtamadı. Kullanıcıların hizmetine sunulan güncellemeler bir yandan mevcut sorunları giderirken diğer yandan daha büyük sorunlar ortaya çıkardı. Kullanıcıların tepki göstermesine neden olan bu durum, ne yazık ki hala düzeltilebilmiş değil. Zira Microsoft, Windows 10 2004'ün de problemlerle dolu olduğunu doğruladı.

Microsoft, Windows 10 2004'ü yayınladıktan sonra güncelleme notlarını da paylaştı. Bu notlar arasında en başta Windows 10 2004'ün bilinen problemleri yer alıyor. Bu problemlere yakından baktığımızda, güncellemeyle birlikte Windows 10'un neredeyse kararlı bir şekilde çalışamayacak duruma geldiğini görüyoruz.

Microsoft'un açıklamalarına göre Windows 10 2004, Nvidia'nın bazı ekran kartları ile uyumsuzluk sorunu yaşıyor. Ayrıca Conexant ve Synaptics ses sürücüleri de Nvidia'nın ekran kartları aynı kaderi paylaşıyorlar. Ayrıca bazı fareler, son güncellemeden sonra çalışmaz oluyor ve Thunderbolt arabirimi de takılır ya da çıkarılırken herhangi bir tepki vermiyor.

Windows 10'un son sürümünde bulunan sorunlar bu kadarla da sınırlı değil. Örneğin Intel görüntü birimleri, son güncellemeden sonra yenileme hızları ile ilgili sorunlar yaşıyor. Ayrıca son güncellemeyle birden fazla Bluetooth cihazına bağlanmak da mümkün değil ve ağ bağdaştırıcılarında yaşanan sorunlar, Windows 10'un internet bağlantısını ciddi manada etkiliyor.

Microsoft'un açıklamalarına göre şirket, kullanıcıların sorun yaşamaması için iki farklı adım atmış durumda. Bu adımlardan ilkinde bir algoritma, güncellemeden sonra sorun yaşanıp yaşanmayacağını tespit ediyor. İkinci adım olarak ise bu güncelleme, şimdilik sadece manuel güncelleme kontrolü yapan kullanıcılara sunuluyor.

Microsoft'un Windows 10 ile ilgili çalışmaları devam ediyor ve ilerleyen dönemlerde yayınlanacak yeni güncellemeler, Windows 10 2004'ün sorunlarını giderecek. Ancak bu süreç içerisinde kullanıcıların bu güncellemeyi yapmamaları, kendileri için daha iyi olacak gibi görünüyor.

  
396 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Saat
Teknoloji