• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Administrator: Salih BABA Moderatör: Ekaterina SavkinaKENDİNİ ÇOK BEĞENME KUL KATINDA , NE KENDİNİ BEĞENMİŞLER VAR TOPRAK ALTINDA...
Üyelik Girişi
Nevşehir Nöbetçi Eczane
TELİF HAKKI !
 

 

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. TEŞEKKÜR EDERİZ SALİH BABA Copyright @ 2006 - 2021 https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Takvim
Hava Durumu

İşleri hackerları durdurmak olacak

İşleri hackerları durdurmak olacak

HAVELSAN, siber güvenlik alanındaki uzmanlığını gençlere aktarıyor.

İşleri hackerları durdurmak olacak

Savunma ve bilişim sektörlerine yönelik çözümler sunan HAVELSAN, "siber güvenlik okulları" ile bu alandaki uzmanlığını insan kaynağının zenginleştirilmesi amacıyla kullanıyor.

HAVELSAN, siber güvenlik ve yazılım test mühendisliği konusunda düzenlediği yaz ve kış okulları ile sahip olduğu uzmanlık bilgisini gençlere aktarıyor.

Genç mühendis adaylarının bilişim sektöründe doğru bir kariyer başlangıcı yapmalarını amaçlayan HAVELSAN, öğrencilere, gördükleri teorik bilginin sektördeki yansımaları ile tanışma fırsatı sunuyor.

Bu kapsamda, 10 gün süren "HAVELSAN Siber Güvenlik Kış Okulu" eğitimi de üniversite 3 ve 4. sınıf öğrencileri ile mezunlara açık olarak gerçekleştirildi.

HAVELSAN Siber Güvenlik Direktörü Mazhar Kani Hacıpaşaoğlu, Türkiye’de siber güvenlik alanında 15-20 bin kişilik insan kaynağına ihtiyaç bulunduğunu ifade etti.

Siber güvenlik uzmanı temininin güç olduğunu vurgulayan Hacıpaşaoğlu, "Sıra dışı insanların bu işi yapması gerekiyor. Düzenli bir eğitim ve özel bir yetenekle siber güvenliğe ya da siber saldırılara ilişkin görevlerin üstesinden gelmek mümkün. O nedenle bu tür katma değer sağlayan bir eğitimin olmasına ihtiyaç bulunuyor." diye konuştu.

HAVELSAN olarak misyonları doğrultusunda böyle bir eğitimi verme sorumluluğu ile hareket ettiklerini dile getiren Hacıpaşaoğlu, bu kapsamda ilk eğitim çalışmasını yaz aylarında yaptıklarını, burada elde edilen deneyimler ışığında Siber Güvenlik Kış Okulu’nu düzenlediklerini anlattı.

Hacıpaşaoğlu, program boyunca öğrencilerin bu alana ilişkin var olan donanımlarını artırdıklarını, uluslararası geçerliliği bulunan Bayrağı Yakala Sınavı’yla da eğitimin sonlandırıldığını belirtti.

Eğitimler için Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 520 öğrencinin başvurduğu bilgisini veren Hacıpaşaoğlu, eleme ve değerlendirmeler sonunda 24 öğrencinin bu olanaktan yararlanmaya hak kazandığını söyledi.

Hacıpaşaoğlu, öğrencilerin dağılımının sadece öne çıkan birkaç üniversiteyle sınırlı kalmadığını, homojen bir dağılım ortaya çıktığını belirtti.

Gençlerin bakışı değişti
HAVELSAN Siber Güvenlik Yaz Okulu'ndaki başarısının ardından aday mühendis olarak şirket bünyesine katılan Simge Özler, 2 yıldır siber güvenlikle ilgilendiğini söyledi.

Kariyerine şirket bünyesinde mühendis olarak devam etmeyi planladığını ifade eden Özler, HAVELSAN'da yaşadığı deneyime ilişkin, "Dışarıda yapabildiğiniz şeyler sizin çabalarınızla sınırlı kalıyor, herşeyi aynı anda görme fırsatınız olmuyor. 2 haftalık süreçte her konuda bilgi sahibi olduk. Daha detaylı ve geniş çerçeveden bakmayı öğrendik. Çok farklı bir deneyim oldu. Biz de eğitimlere ilişkin deneyimlerimizi yeni arkadaşlarımızla paylaşıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

Siber Güvenlik Kış Okulu'na katılan Nikita Türkmen de eğitim süresince tek bir alan yerine birbirinden farklı bir çok alana ilişkin tecrübeler edindiğini söyledi.

Ülkü Meteriz, zaman zaman zorlandığı eğitimlerin kendisine çok şey kattığını ifade etti.


Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Teknoloji