• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
Salih BaBa

Salih BaBa

90’lı yılların başlarında Nevşehir'de doğdum ve Halen Nevşehir'de Yaşamaktayım. Lise Eğitimi'mi Endüstri Meslek Lisesi, Elektrik Elektronik Teknolojisi Bölümünü Bitirerek Tamamladım. 2006 Yılın'dan bu yana Website , Bilgisayar , Program , Setup Android , v.b. Branşlarda ilgi Alanım içerisindedir.  Şu an Özel bir Şirkette İşçi olarak Çalışıyorum.

Vazgeçme ve unutma: Senin hayallerin olmazsa, başka birinin hayali olamazsın asla. 

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 1°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.86635.8898
Euro6.57996.6063

Apple ve Samsung, iPhone 8 için anlaştı

Apple ve Samsung, iPhone 8 için anlaştı

Apple ve Samsung, iPhone 8 için 60 milyon adet OLED ekran anlaşması yaptı.

Bazı Güney Koreli kaynaklardan elde edilen bilgilere dayalı yayınlanan raporlara göre, Apple ve Samsung Display OLED panellerin ikinci kaynağı ile ilgili yeni bir anlaşma imzaladı. Haber, sipariş birimlerin sayısı ve Apple tarafından ödenen fiyat da dahil olmak üzere bazı ayrıntılar içeriyor.

Anlaşmaya göre Apple’ın Samsung’a, 60 milyon adet OLED panel için 4.3 milyar dolar ödeyeceği söyleniyor. Buna göre panellerin birim fiyatı 70 dolar oluyor ve Apple’ın 40 dolar olan bugünkü panelleri ile karşılaştırıldığında oldukça yüksek bir artış olduğu görülüyor.

1486994738_oled.jpg

Birinci anlaşma ile birlikte Samsung, Apple için 160 milyon adet OLED ekran üretecek. Ancak bu rapor oldukça düşündürücü. Çünkü 2017 model iPhone modelinin sadece bir çeşidindin OLED ekran ile donatılması bekleniyor.  Toplam bir yıllık iPhone satışları için normal olabilir ancak, sadece tek model için 160 milyon panel oldukça fazla görünüyor.  Apple’ın yılda 200 milyon iPhone modeli sattığını düşünürsek, bu rakam yaklaşık yüzde 80 kadarını kapsıyor.

Bu bilgiler şirket tarafından henüz onaylanmış değil ve kesinlik içermiyor.


Yorumlar - Yorum Yaz


BİZİ TAKİP EDER MİSİNİZ !
Teknoloji