• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Administrator: Salih BABA Moderatör: Ekaterina SavkinaKENDİNİ ÇOK BEĞENME KUL KATINDA , NE KENDİNİ BEĞENMİŞLER VAR TOPRAK ALTINDA...
Üyelik Girişi
Nevşehir Nöbetçi Eczane
TELİF HAKKI !
 

 

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. TEŞEKKÜR EDERİZ SALİH BABA Copyright @ 2006 - 2021 https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Takvim
Hava Durumu

2. Selim Han (1524-1574)

2. Selim (Sarı Selim) Han,  Sultan 2. Selim Hayatı, 2. Selim Dönemi, 2. Selim Kimdir?(1524-1574)
Babası : 1. Süleyman (Kanuni Sultan)
Annesi : Hürrem Sultan
Doğumu : 25 Mayıs 1524
Vefatı : 15 Aralık 1574

Saltanatı : 1566 - 1574 (8) sene, 11. Osmanlı Padişahları
28 Mayıs 1524 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Babası Kanuni Sultan Süleyman annesi ise Hürrem Sultan’dır. Orta boya, ince kaşlara, mavi göze, sarışın bir tene sahip olan II. Selim oldukça yakışıklıydı. II. Selim’in eğitimi oldukça iyidir padişah tahtına geçene kadar farklı bölgelerde sancak valisi olarak görev almıştır.
II. Selim, farklı şehirlerde gitmiş olduğu sancaklarda devlet yönetimi, savaş ve dövüş eğitimi almasının yanında ülkenin dört bir tarafında bulunan âlim kişiler tarafından ilmi ve dini konularda dersler almıştır.
  
  
Sarışın olması sebebiyle Sarı Selim olarak da anılan II. Selim, Kütahya sancakbeyi vazifesindeyken babasının ölüm haberinin gelmesi üzerine tahtı devralmıştır. 30 Eylül 1566 tarihinde 40 yaşındayken tahta geçen II. Selim, dedesi ve babasının ardından oldukça düşük seviyede bir hükümdarlık süreci yaşatmıştır.
II. Selim’in yanında bulunmakta olan önemli devlet adamları ve vezirler sayesinde devlet eski gücünü kaybetmese de toprak bakımından büyük kayıplar vermiştir. Kendisi hiçbir savaşa katılmayan II. Selim, aynı zamanda görevlendirmede yaşadığı sorunlar sebebiyle İnebahtı Deniz Muharebesi sonucunda yirmi bini aşkın askerin şehit edilmesine sebep olmuştur. II. Selim 15 Aralık 1574 tarihinde hayatını kaybetti.

Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Teknoloji