• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
Salih BaBa

Salih BaBa

90’lı yılların başlarında Nevşehir'de doğdum ve Halen Nevşehir'de Yaşamaktayım. Lise Eğitimi'mi Endüstri Meslek Lisesi, Elektrik Elektronik Teknolojisi Bölümünü Bitirerek Tamamladım. 2006 Yılın'dan bu yana Website , Bilgisayar , Program , Setup Android , v.b. Branşlarda ilgi Alanım içerisindedir.  Şu an Özel bir Şirkette İşçi olarak Çalışıyorum.

Vazgeçme ve unutma: Senin hayallerin olmazsa, başka birinin hayali olamazsın asla. 

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 1°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.86635.8898
Euro6.57996.6063

Kuşu Drone Olarak Kullandılar: Yakalanan Kuşun Üzerinden Kamera ve Çip Çıktı!

Kuşu Drone Olarak Kullandılar: Yakalanan Kuşun Üzerinden Kamera ve Çip Çıktı!


Suriye'de her gün aynı bölgede uçmasından şüphelenilen kuşu yakaladılar. Yakalanan kuşun üzerinden kamera ve çip çıktı.

Suriye'nin İdlip şehrinde bir kuş sürekli olarak ÖSO birlikleri üzerinde uçuyordu. Bu durum birliklerin epey dikkatini çekti ve sonrasında ateş edildi. Edilen ateş sonucu yakalanan kuşun üzerinden kamera ve çip çıktı.

Edilenilen bilgilere göre kuş uçuş hareketlerini sürekli tekrarlıyordu. Bölgede uçabilecek herhangi bir drone kolayca tespit edilebileceği için, kuşun casusluk amacıyla kullanıldığı düşünülüyor.

Tıpkı bir drone kullanır gibi kuşun üzerine kamera ve çipin yerleştirildiği, bu sayede de bölgenin kolayca incelenmesinin yapıldığı öne sürülüyor.

Üstelik ölü olarak ele geçirilen kuşun üzerindeki materyallerin İsrail yapımı olduğu anlaşıldı. Kuşun kim ya da kimler tarafından gönderildiği ve çevrede başka bir kuşun bulunup bulunmadığı bilinmiyor ancak gerekli araştırmalar başlatıldı.

 

Yorumlar - Yorum Yaz


BİZİ TAKİP EDER MİSİNİZ !
Teknoloji