• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Administrator: Salih BABA Moderatör: Ekaterina SavkinaKENDİNİ ÇOK BEĞENME KUL KATINDA , NE KENDİNİ BEĞENMİŞLER VAR TOPRAK ALTINDA...
Üyelik Girişi
Nevşehir Nöbetçi Eczane
TELİF HAKKI !
 

 

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. TEŞEKKÜR EDERİZ SALİH BABA Copyright @ 2006 - 2021 https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Takvim
Hava Durumu

Apple’a Açılan, Tüm iPhone Satışlarını Durdurabilecek Kadar Ciddi Soruşturma!

Apple’a Açılan, Tüm iPhone Satışlarını Durdurabilecek Kadar Ciddi Soruşturma!
Amerika Birleşik Devletleri Uluslararası Ticaret Komisyonu, Apple hakkında Qualcomm’un patent haklarının ihlal edip etmediğini araştırmak adına soruşturma başlattı.

ABD’deki yerel basın organları tarafından yayınlanan habere göre soruşturma, Qualcomm’un 7 Temmuz tarihinde Apple aleyhine yaptığı şikayet üzerine başlatıldı. 

Soruşturma kapsamında Apple’ın hukuki dayanakları göz ardı ederek ihraç edip sattığı, içlerinde iPhone ve iPad’lerin de bulunduğu cihazlarda Qualcomm’a ait 6 patentin ihlal edilip edilmediği araştırılacak.

Patent ihlalinin hangi cihazlarda olduğu bilinmiyor, fakat Qualcomm’un iddası kabul görürse ihlalin gerçekleştiği ürünlerin satışlarının durdurulması yönünde bir karar çıkabilir.

Bu olayın fitilini ateşleyen olay ise bu yılın başlarında, Apple’ın Qualcomm’a telif ücretleri hakkında haksız rekabete neden olduğu için açtığı 1 milyar dolarlık tazminat davasıydı. Qualcomm ise buna yanıt olarak Apple’a kendilerine ait patentleri ihlal ettikleri gerekçesiyle Almanya’da dava açmıştı. 17 Temmuz’da başlayan davada Qualcomm, iPhone ve iPad’lerden doğan zarar karşı ihtiyati tedbir konulmasını istemişti.

 

Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Teknoloji