• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
Salih BaBa

Salih BaBa

90’lı yılların başlarında Nevşehir'de doğdum ve Halen Nevşehir'de Yaşamaktayım. Lise Eğitimi'mi Endüstri Meslek Lisesi, Elektrik Elektronik Teknolojisi Bölümünü Bitirerek Tamamladım. 2006 Yılın'dan bu yana Website , Bilgisayar , Program , Setup Android , v.b. Branşlarda ilgi Alanım içerisindedir.  Şu an Özel bir Şirkette İşçi olarak Çalışıyorum.

Vazgeçme ve unutma: Senin hayallerin olmazsa, başka birinin hayali olamazsın asla. 

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 1°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.86635.8898
Euro6.57996.6063

Dünya Genelinde 710 Milyon E-Postanın Şifresi Çalındı!

Dünya Genelinde 710 Milyon E-Postanın Şifresi Çalındı!Dünya genelinde çalınan 710 milyon e-posta bilgileri, tüm zamanların en büyük hack olaylarından birisi olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Genellikle Yahoo,Tumblr ve MySpace'ın veri tabanlarından çalınan şifrelerin bir kısmı -yaklaşık olarak 150 milyon adet- resmi olmayan yollar ile satıldı. Bu duruma önlem olarak şifrenizi değiştirip çift yollu doğrulama özelliğini aktif edebilirsiniz.

Hack işleminin henüz kimler tarafından yapıldığı bilinmiyor ancak çalınan hesapların spam mail atmak için kullanılacağı düşünülüyor. Güvenlik uzmanları her türlü tehlikeye karşılık şifrelerin mutlaka değiştirilmesi gerektiği konusunda uyarılar yapıyorlar.

Sizin mail adresinizin çalınan hesapların arasında olup olmadığını öğrenmenizi sağlayan have i been pwned? isimli bir site bulunuyor. Bu site üzerinden sizler de hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Hesabınız çalınan hesaplar arasında yoksa bile güvenlik amacıyla çift adımlı doğrulamayı aktif etmeniz sizler için iyi olacaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz


BİZİ TAKİP EDER MİSİNİZ !
Teknoloji