• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://twitter.com/salihbabanet
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Salih BaBa

Salih BaBa


90’lı yılların başlarında Nevşehir'de doğdum ve Halen Nevşehir'de Yaşamaktayım. Lise Eğitimi'mi Endüstri Meslek Lisesi, Elektrik Elektronik Teknolojisi Bölümünü Bitirerek Tamamladım. 2006 Yılın'dan bu yana Website , Bilgisayar , Program , Setup Android , v.b. Branşlarda ilgi Alanım içerisindedir.  Şu an Özel bir Şirkette İşçi olarak Çalışıyorum.

Bir ülkede akıl ve sanattan çok, maddi servete kıymet verilirse bilinmelidir ki, orada keseler şişmiş, kafalar boşalmıştır. 

İletişim

Üyelik Girişi
BİZİ TAKİP EDER MİSİNİZ !
Saat
Takvim
Hava Durumu
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar6.84666.8741
Euro7.72557.7564

Dünya Genelinde 710 Milyon E-Postanın Şifresi Çalındı!

Dünya Genelinde 710 Milyon E-Postanın Şifresi Çalındı!Dünya genelinde çalınan 710 milyon e-posta bilgileri, tüm zamanların en büyük hack olaylarından birisi olarak kayıtlara geçmiş durumda.

Genellikle Yahoo,Tumblr ve MySpace'ın veri tabanlarından çalınan şifrelerin bir kısmı -yaklaşık olarak 150 milyon adet- resmi olmayan yollar ile satıldı. Bu duruma önlem olarak şifrenizi değiştirip çift yollu doğrulama özelliğini aktif edebilirsiniz.

Hack işleminin henüz kimler tarafından yapıldığı bilinmiyor ancak çalınan hesapların spam mail atmak için kullanılacağı düşünülüyor. Güvenlik uzmanları her türlü tehlikeye karşılık şifrelerin mutlaka değiştirilmesi gerektiği konusunda uyarılar yapıyorlar.

Sizin mail adresinizin çalınan hesapların arasında olup olmadığını öğrenmenizi sağlayan have i been pwned? isimli bir site bulunuyor. Bu site üzerinden sizler de hesabınızı kontrol edebilirsiniz. Hesabınız çalınan hesaplar arasında yoksa bile güvenlik amacıyla çift adımlı doğrulamayı aktif etmeniz sizler için iyi olacaktır.


Yorumlar - Yorum Yaz
TELİF HAKKI !
Bayrak: Turkey Google

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz.

Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. 

TEŞEKKÜR EDERİZ  

SALİH BABA

Copyright @ 2016 - 2020  https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi Telif Hakkı veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Teknoloji