• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Administrator: Salih BABA Moderatör: Ekaterina SavkinaKENDİNİ ÇOK BEĞENME KUL KATINDA , NE KENDİNİ BEĞENMİŞLER VAR TOPRAK ALTINDA...
Üyelik Girişi
Nevşehir Nöbetçi Eczane
TELİF HAKKI !
 

 

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. TEŞEKKÜR EDERİZ SALİH BABA Copyright @ 2006 - 2021 https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Takvim
Hava Durumu

Endonezya'da Bir Kişinin Göğüs Cebinde Telefon Patladı!

Endonezya'da Bir Kişinin Göğüs Cebinde Telefon Patladı!

Endonezya'nın Jakarta yarımadasında bir otelde, bir kişinin göğüs cebinde bulunan Android telefon patladı.

Ucuz veya geliştirme aşamasında fazla dikkat gösterilmeyen bataryalara sahip telefonların patlaması uzun sürelerdir korkulu rüyamız. Bu cümleyi okuduğunuz anda belki aklınıza ilk olarak Samsung Galaxy Note 7'nin patlama skandalları geliyor fakat, telefonların patlaması Note 7'lerin üretilmesiyle başlayan bir şey değil. Bu aslında öncelikle, Çin'den gelen klon veya çok ucuza satılan telefonlarla başladı. 

Özellikle de doğru güvenlik önlemleri alınmazsa Lityum bataryalar, akımı kontrol edilmemiş şarj cihazları veya telefondaki şarj girişindeki akım belirleyicilerin dayanıksız olmasından dolayı patlayabiliyorlardı. Daha sonra ise hayatımıza kendi kendine dururken şişen ve patlayabilen bataryalar girdi. Bundaki temel sorunlar ise bataryaların ısı farklılıklarına dayanıksız olmasıydı. Hep duyduğumuz ve başımıza gelmeyen bir şeyse cep telefonlarının patlamalarını gözümüzde, büyütebilir veya küçümseyebiliriz. Yine de normalde her zaman aşırı tehlikeye yol açabilecek bir vaka değil. Ancak Endonezya'nın Jakarta kentinde bir otelde bekleyen adamın, ön göğüs cebinde patlayan Android'li telefon cidden korkularınızı yeniden ortaya çıkarabilecek cinsden. 

Gördüğümüz kadarıyla bir anda göğsünde mavi alevler saçan telefonun patlamasından, otel çalışanlarının yardımıyla ucuz kurtulan bu adam, telefon bataryalarının ne kadar özenle üretilmesi gerektiğini ortaya koyuyor ve bir kez daha akıllı telefon satın alırken ne kadar dikkat etmemiz gerektiğini de. Siz ne düşünüyorsunuz? Akıllı telefon bataryaları en azından bilinen markalar açısından ne kadar güvenli? 

Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Teknoloji