• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Administrator: Salih BABA Moderatör: Ekaterina SavkinaKENDİNİ ÇOK BEĞENME KUL KATINDA , NE KENDİNİ BEĞENMİŞLER VAR TOPRAK ALTINDA...
Üyelik Girişi
Nevşehir Nöbetçi Eczane
TELİF HAKKI !
 

 

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. TEŞEKKÜR EDERİZ SALİH BABA Copyright @ 2006 - 2021 https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Takvim
Hava Durumu

Apple, Şişen iPhone 8 Bataryalarını İncelemeye Başladı: Kriz Kapıda mı?

Apple, Şişen iPhone 8 Bataryalarını İncelemeye Başladı: Kriz Kapıda mı?
Apple’ın yeni gözdesi iPhone 8, 22 Eylül’de satışa çıktı. Ancak dünyanın dört bir yanından gelen şişen batarya şikayetleri firmanın kabusu oldu. Durumun ciddiyetini kavrayan Apple, bataryaların şişme sebeplerini araştırmaya başladı.

Son günlerde yeni iPhone 8 kullanıcıları internette cihazlarının bataryalarının şiştiğine dair şikayetlerde bulunmaya başladılar. Bu konuda pek çok tepki toplayan Apple, durumun bir üretim hatasından kaynaklanma durumunu inceleme altına alıyor. İlk raporlara göre telefonu ikiye ayıran bataryaların, cihazların sürekli açık kalmasına bağlı olduğu söyleniyor.

Apple an itibariyle söz konusu hatalı iPhone 8’den piyasada kaç adet bulunduğunu açıklamayı reddediyor, ancak olası nedenleri araştırmak için de işe koyulduğunu belirtiyor. 

CNET ve Reddit platformlarında en az 5 ülkede satışa çıkmış iPhone 8’lerin benzer sorunlar yaşadığına ilişkin söylemler var. Routers ise Çinli bir kullanıcının, cihazın hiçbir şekilde alev almadan ve patlamadan şişip ikiye ayrıldığını bildirdiğini söyledi. 

Akıllara hemen Apple’ın dişli rakibi Samsung’un yaşadığı Note 7 krizi geliyor. Bu krizle başa çıkmak için Samsung, milyonlara dolar zararı göze alıp neredeyse tüm Note 7’leri toplamış ve müşterilerinden özür dilemişti. Ancak iPhone 8'de alev alma ya da patlama durumlarından ziyade bataryanın korkutucu şekilde şişmesi ve cihazı ikiye ayırması sorunu var.

Apple’ın bu hafta sonu kaç iPhone 8 sattığını açıklamaması ise şüpheleri destekler nitelikte bir hareket. Bazı analistler, tüketicilerin iPhone X’u beklemek için iPhone 8 almadıklarına dair görüş bildiriyorlar. Eğer bu dönemde Apple iPhone 8’lerin sorunlu cihazlar olduklarını açıklarsa, doğrudan iPhone X satışları da düşecek ve milyonlarca dolar zarar edecektir. Bunun üzerine sorunlu cihazların toplatılmasıyla iki kez ekonomik darbe alacaktır. 

An itibariyle iPhone tüketicileri ve uzmanlar, Apple’dan gelmesi muhtemel resmi açıklamayı bekliyorlar.


Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Teknoloji