• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Administrator: Salih BABA Moderatör: Ekaterina SavkinaKENDİNİ ÇOK BEĞENME KUL KATINDA , NE KENDİNİ BEĞENMİŞLER VAR TOPRAK ALTINDA...
Üyelik Girişi
Nevşehir Nöbetçi Eczane
TELİF HAKKI !
 

 

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. TEŞEKKÜR EDERİZ SALİH BABA Copyright @ 2006 - 2021 https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Takvim
Hava Durumu

Dünya’nın En Büyük Gemisi

Dünya’nın En Büyük Gemisi

Dünya'nın en büyük gemisi
Dünya’nın en büyük gemisi 1979 yılında Sumitomo Heavy Industries Ltd. tarafından Japonya’da Batillus sınıfı süpertankerlerden biri olarak üretilen Seawise Giant adlı petrol tankeridir. (Daha önceleri Knock Nevis, Jahre Viking ve Happy Giant olarak da adlandırılmıştır.)
1979 yılından 2009 yılına kadar kullanılan gemi, Hindistan’da hurdaya ayrılmıştır. Seawise Giant, 14 Mayıs 1988 tarihinde İran – Irak Savaşı sırasında bir hava saldırısı sırasında Hürmüz Boğazı’nda hasar almış ve batmıştır, ancak daha sonra kurtarılmış ve onarılarak tekrar hizmete alınmıştır.

Seawise Giant’ın toplam uzunluğu 458.45 metre, tonajı 260,851 gros tonaj, kapasitesi ise 564,763 detveyt büyüklüğündeydi. Azamı hızı ise 16 knot’tu (30 kilometre / saat).
en büyük tanker

Foto: TI Europe / maritime-connector

Halen kullanımda olan en büyük petrol tankerleri ise 2002- 2003 yıllarında üretilen TI sınıfı süpertankerlerdir. Bu gemiler 4 adettir ve isimleri TI Africa, TI Europe, TI Asia ve TI Oceania’dır.
Bu gemilerin toplam uzunlukları 380 metre, tonajları 234,006 gros tonaj ve kapasiteleri 444,585 detveyt’tir. Hızları ise yüklü halde 16,5 knot, yüklenmemiş halde ise 17,5 knot’tur.
Dünyanın En Büyük Gemisi
En büyük yük gemisi

CSCL Globe

Dünya’nın halen hizmette bulunan en büyük gemisi ise 2013 yılında Güney Koreli Hyundai Heavy Industries Co., Ltd. tarafından üretilen, 2014 yılından beri kullanımda olan CSCL Globe’dur. Dünya’nın gelmiş geçmiş en büyük yük (konteynır) gemisidir. Toplam uzunluğu 400 metre, tonajı 187,541 gros tonaj, kapasitesi ise 184,320 detveyt’tir (19,000 TEU). Geminin uzunluğu 4 futbol sahasından daha büyüktür.

Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Teknoloji