• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
  • https://www.instagram.com/salihbabanet
Administrator: Salih BABA Moderatör: Ekaterina SavkinaKENDİNİ ÇOK BEĞENME KUL KATINDA , NE KENDİNİ BEĞENMİŞLER VAR TOPRAK ALTINDA...
Üyelik Girişi
Nevşehir Nöbetçi Eczane
TELİF HAKKI !
 

 

T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Telif Ve Gizlilik Politikası olarak https://www.salihbaba.net/ kişisel güvenlik haklarına ve şirketlerin telif haklarına saygı duyuyor ve aynı zamanda Güvenlik Sertifikası'na sahip bir sitedir. Kişisel bilgilerinizin korunmasını sağlıyor. Sitemiz Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve hukuka bağımlı, kişisel ve ticari haklara saygılı olmayı hedefleyerek yayın hayatına devam etmektedir. T.C 5651 Sayılı yasa kapsamında “Yer Sağlayıcı” sıfatıyla hizmet vermekteyiz. Yöneticilerimize ve güvenlik kurallarımız çerçevesinde bu doğrultuda site yönetimi ve çalışanlarının içerikleri kontrol etme ve onaylama yetkisi vardır. Site yönetimi şikayet sonrasında işlem yapmakla yükümlüdür. Bu sebeple sitemiz “uyar ve kaldır” prensipleri çerçevesinde işlem yapmaktadır. İş bu madde gereği telif hakkı dahilinde olan yazı, içerik, resim ve her türlü dosyaların, eserlerin yasal olmayan bir biçimde yayınlandığını, paylaşıldığını düşünüyorsanız; mail yolu ile bizlere ulaşabilir. İçeriğin kaldırılmasını talep edebilirsiniz. Talebiniz incelendikten sonra, içeriğiniz sitemizden kalıcı olarak kaldırılıp, sizlere bilgi verilecektir. TEŞEKKÜR EDERİZ SALİH BABA Copyright @ 2006 - 2021 https://www.salihbaba.net/ Tüm Hakları Saklıdır. Bilgi veya Advertising mail Reklam için. iletişim: salihbal@salihbaba.net
Takvim
Hava Durumu

Sigara bağımlılığı nedir?

Sigara bağımlılığı nedir?

Sigara bağımlılığı nedir
Sigara Nasıl Bağımlılık Yapar?

Sigara fiziksel ve psikolojik olmak üzere iki tip bağımlılık yapar.
Fiziksel bağımlılığın sebebi tütünde bulunan nikotindir.
Sigaranın Vücuda Etkileri
Sigara içimini takiben, nikotin, insan beynini etkileyerek, kişiye ödül gibi gelen davranış değişikliklerine neden olmaktadır. Bunun sonucu olarak kişi, sigara içme davranışını daha sık tekrarlamaya güdülenmekte ve daha sık sigara içmektedir. Sinir sistemi nikotine adapte oldukça içilen miktar yine artar ,böylece kandaki nikotin miktarı da artar.
Nikotin vücuda girdikten yaklaşık 4 gün sonra sisteminizi tamamen terk eder. Onun için Lütfen 4 GÜN SABREDİN. Biraz kendinize güveniniz olsun.

Psikolojik Bağımlılık Nedir?

Psikolojik bağımlılığı sebebi tütün kullanımına ilk başladığınızda tütünü nasıl ve ne zaman içeceğinizi öğrenmeniz ve onu birçok eylemle ilişkilendirmeniz.

Yemekten sonra, çok yorulduğunuzda, stresli olduğunuzda, çok keyifli olduğunuzda , arabaya bindiğinizde , sabah uyandığınızda, kahve içtiğinizde yani kendi oluşturduğunuz bir çok bahaneyle tütün kullanmış olmanız kafanızda tüm bu durumlarla tütün arasında bağlantılar kurmanıza neden olur.

Bu bağlantıları yıkmak en az fiziksel bağımlılığı yenmek kadar zordur.


Yorumlar - Yorum Yaz
Saat
Teknoloji