• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • https://www.facebook.com/AlemBuysaKralSalihBaBa/
Salih BaBa

Salih BaBa

90’lı yılların başlarında Nevşehir'de doğdum ve Halen Nevşehir'de Yaşamaktayım. Lise Eğitimi'mi Endüstri Meslek Lisesi, Elektrik Elektronik Teknolojisi Bölümünü Bitirerek Tamamladım. 2006 Yılın'dan bu yana Website , Bilgisayar , Program , Setup Android , v.b. Branşlarda ilgi Alanım içerisindedir.  Şu an Özel bir Şirkette İşçi olarak Çalışıyorum.

Vazgeçme ve unutma: Senin hayallerin olmazsa, başka birinin hayali olamazsın asla. 

Saat
Hava Durumu
Anlık
Yarın
7° 1°
Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar5.86635.8898
Euro6.57996.6063

Sigara bağımlılığı nedir?

Sigara bağımlılığı nedir?

Sigara bağımlılığı nedir
Sigara Nasıl Bağımlılık Yapar?

Sigara fiziksel ve psikolojik olmak üzere iki tip bağımlılık yapar.
Fiziksel bağımlılığın sebebi tütünde bulunan nikotindir.
Sigaranın Vücuda Etkileri
Sigara içimini takiben, nikotin, insan beynini etkileyerek, kişiye ödül gibi gelen davranış değişikliklerine neden olmaktadır. Bunun sonucu olarak kişi, sigara içme davranışını daha sık tekrarlamaya güdülenmekte ve daha sık sigara içmektedir. Sinir sistemi nikotine adapte oldukça içilen miktar yine artar ,böylece kandaki nikotin miktarı da artar.
Nikotin vücuda girdikten yaklaşık 4 gün sonra sisteminizi tamamen terk eder. Onun için Lütfen 4 GÜN SABREDİN. Biraz kendinize güveniniz olsun.

Psikolojik Bağımlılık Nedir?

Psikolojik bağımlılığı sebebi tütün kullanımına ilk başladığınızda tütünü nasıl ve ne zaman içeceğinizi öğrenmeniz ve onu birçok eylemle ilişkilendirmeniz.

Yemekten sonra, çok yorulduğunuzda, stresli olduğunuzda, çok keyifli olduğunuzda , arabaya bindiğinizde , sabah uyandığınızda, kahve içtiğinizde yani kendi oluşturduğunuz bir çok bahaneyle tütün kullanmış olmanız kafanızda tüm bu durumlarla tütün arasında bağlantılar kurmanıza neden olur.

Bu bağlantıları yıkmak en az fiziksel bağımlılığı yenmek kadar zordur.


Yorumlar - Yorum Yaz


BİZİ TAKİP EDER MİSİNİZ !
Teknoloji